Elfograd Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Download  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawa w Boga
Autor Wiadomość
w_ania 
User

Wysłany: 2014-02-16, 20:50   Zabawa w Boga

Zabawa w Boga

pozwolili im…
nazwali eutanazją

teraz dzieci bawią się w Boga
decydując o życiu i śmierci
kolejny raz
przesunęli granice

pod przykrywką
tolerancji.

Honoratka 
Poeta

Wysłany: 2014-02-16, 21:26   

Tak Aniu, cała prawda!
W imię litości i ulgi w cierpieniu będą zastępować Pana Boga.
Szatan triumfuje :wpale:

Lusi 
Moderator

Wysłany: 2014-02-16, 22:50   

w_aniu... :ukłon: bardzo trafne: 'zabawa w Boga'

Honoratko :buzka:

babulka 
Poeta

Wysłany: 2014-02-17, 08:30   

Eutanazja nie ma nic wspólnego z tolerancją,moja droga Honoratko.Nie ma też nic wspólnego z zabawą w Boga -bo nikt poza zainteresowanym o niczym nie decyduje.To przejaw humanitaryzmu-którego w Polsce nie będzie jeszcze przez dziesięciolecia. Nie ma strachu.
Nasze społeczeństwo jest tak dalece przejęte duchem umiłowania religii,że w jej imię pozwala na cierpienia śmiertelnie chorych ludzi.Nie pozwala dokonać wyboru. Celowo nie piszę,że te protesty wynikają z powszechnego umiłowania Boga.Bóg w odróznieniu od ludzi jest miłosierny.
Kurcze -ja tego nie rozumiem-leczymy się,biegamy do lekarza i apteki .Poddajemy się operacjom Kupujemy i stosujemy kilogramy leków.Chodzi nam o to,żeby zachować zdrowie.A może nie trzeba bawić się w Boga Waniu? Pokornie przyjąc decyzję Pana? Cierpieć w jego imię?W końcu to on zesłał chorobę może ma w tym wyższy cel? Może to nieetyczne? Może trzeba położyć się i czekać na rozwój wydarzeń? Jak Pan zechce to uzdrowi a tak...cóz szatan tryumfuje!
Jakoś jednak nikt tego nie robi poza maleńką grupką fundamentalistów.

Barbusia 
Poeta

Wysłany: 2014-02-17, 21:04   

Eutanazja, pod warunkiem że jest świadomym wyborem osoby zainteresowanej, nie jest według mnie niczym złym. Obawy budzi we mnie to, że ktoś może próbować wykorzystać eutanazję do pozbycia się jakiegoś człowieka. Dopóki nie jesteśmy osobą śmiertelnie chorą i cierpiącą w sposób dla nas niewyobrażalny, możemy sobie mówić, że to jest złe, że nigdy byśmy się na coś takiego nie zgodzili. I czy tak naprawdę to ludzie podtrzymujący czyjeś życie za wszelką cenę nie bawią się w Boga? Czy przedłużając czyjeś istnienie robimy to zawsze dla tego kogoś? A może dla siebie samych? Jeżeli kogoś kocham, to chcę by żył jak najdłużej. Ale czy pragnę by umierał dłuższy czas, w bólu, przeraźliwie krzycząc, bo nic już nie pomaga? Dlaczego śmiertelnie chore zwierzę usypiamy? Bo to tylko zwierzę? A człowiek? Nie zasługuje na litość?

I coś jeszcze... To nie Bóg zsyła choroby. Przecież ludzie sprowadzają je sami na siebie i to od wieków w różnoraki sposób.

www.photoblog.pl/dinozaurka

w_ania 
User

Wysłany: 2014-02-17, 21:52   

ech... jakże uwielbiam was prowokować.

Dziękuję za wasze opinie i szanuję je- ale chyba nie nie zrozumiałyście tu nie chodzi o eutanazję tylko o to że dziecko może decydować. Co do samej eutanazji to ciężko się wypowiadać - zdaje się że tylko Honoratka zrozumiała przesłanie.

Honoratka 
Poeta

Wysłany: 2014-02-17, 22:16   

Tak, bo ja mam swój Dekalog

5.Nie Zabijaj !!!

a tu coś o odczłowieczaniu, proszę przeczytać dokładnie
http://alexjones.pl/pl/aj...%BCa%C5%82ujesz

i pamiętajcie: Jezus i tak Was kocha.

w_ania 
User

Wysłany: 2014-02-17, 23:24   

Przeczytałam i oprócz teorii spiskowej zgadzam się ze wszystkim bo pod przykrywka tolerancji legalizujemy małżeństwa homoseksualne ba nawet pozwalamy adoptować dzieci takim parom. Niedługo jak nie będziesz homo nie dostaniesz pracy. Pedofile ?? słyszałam iz znów próbowano przesunąć granice i zalegalizować.

powiedzcie po co nam wojny??
człowiek dąży do samozagłady i apokalipsy.

babulka 
Poeta

Wysłany: 2014-02-18, 12:30   

Nic mi o tym nie wiadomo Waniu.Nie ma u nas ani tolerancji ani legalizacji małzeństw homoseksualnych ani tym bardziej adopcji dzieci przez takie małzeństwa. Są natomiast liczne teorie spiskowe.Niestety.
Moim zdaniem a dopuszczam pomyłkę tolerancja nie polega na aplauzie i zachwycie.Jednak nie ulega wątpliwości,ze homoseksualizm istnieje i ma się dobrze.Nie chodzi o to,żebyśmy kochających inaczej tulili do łona.A jedynie o to,żebyśmy nie rzucali na nich obelg,kamieni,nie lali ich w ciemnych uliczkach i nie dyskryminowali.To nazywa się homofobią a nie tolerancją
Nikt nie wyraża się o mnie obelżywie dlatego że podobają mi się bruneci a nie blondyni.Nikt się nawet tym specjalnie nie zajmuje-bo to jest moja prywatna sprawa.Czasem może chlapnę o tym na jakimś spotkaniu a blondyn który do mnie uderza-zasmuci się .I tyle
Homoseksualizm nie jest równoznaczny z pedofilią. Pragnę zauważyć,ze nikt nie poddawał w wątpliwośc orientacji seksualnej kapłanów gustujących w małolatach na Dominikanie i w Polsce. Homoseksualista nie gwałci dzieci.Podobaja mu sie mężczyzni - i to tez jego prywatna sprawa.Jesli jest inaczej homoseksualista podobnie jak hetreoseksualista powinien zostac poddany surowej karze

Przedstawiłam swoje zdanie-co wynika z egoizmu-nie chcałabym,żeby ktoś mnie osądzał na podstawie orientacji seksualnej Wolałabym być oceniana na podstawie tego jakim człowiekiem jestem. Tak jak mówiłam -wypowiedziałam się -lubie żeby ludzie z którymi nawiązuje kontakt wiedzielli co myslę o ważnych sprawach.Nie oznacza to jednak,że mam nadzieję kogoś do czegokolwiek przekonywać. Kazdy ma prawo myśleć po swojemu i muszę to uszanować na tym również polega moja tolerancja.W każdej sprawie od problemu homoseksualizmu do eutanazji

elf 
Administrator

Wysłany: 2014-02-18, 17:59   

o... poetycko politykujemy ..!! :D

Pomimo złudności, znoju i rozwianych marzeń,
jest to piękny świat... Bądź uważny!!
>>Skaner<< >>Skaner2<<*zozolandd*>>

Odpowiedz do tematu